Jdi na obsah Jdi na menu
 


Náš život se od prvého dne, co jsme si přivezli domů štěňátko briarda (Edík) stal zajímavějším. Co všechno, a jak proběhlo v našem počátečním soužití je popsáno jinde, ale denně nás tito naši psi přesvědčují, že Karel Čapek si ve své knize o Dášence nevymyslel ani větu. A to byl foxík a jen jeden! :-)

Briardi jsou pro vše bláznivé. Tolik zajímavého, co s nimi prožijete, se dá jen těžko popsat. Jistě - toto určitě napíše i nejeden majitel psa jiného ušlechtilého plemene, nebo i "voříška". Ale briard je prostě briard. Francouz "jako poleno". Nic extra neřeší a rád si užívá. A většina "jejich" lidí jsou podobného ražení. Musí být! :-))

Ale dál o akcích, kde jsme se měli možnost prezentovat s našimi psy. A snažíme se je ukázat dětem i dospělým, na malých vesnických akcičkách i mezinárodních setkáních.

Temperament každého psa bez rozdílu rasy a velikosti by měl být usměrněn, aby pak nedocházelo k problémům, kdy kde - kdo (a hlavně pak ti největší "odborníci") řekne, že "to je vina psa". NIKDY to není jen vina psa. Bohužel.

I nás toto potkává. Paní ze sousedství, jinak jistě velmi inteligentní mladá žena často "škádlí" naše psy přes plot klacky a kameny. A pes si to pamatuje! A až se pak jednou jeden ze psů naštve, a udělá něco, čím "jí to vrátí", co se pak asi bude všude říkat?!? A kdopak to asi odnese? Hádejte.

A právě proto všichni naši psi prochází výcvikem na "cvičáku" v Lipně nad Vltavou (viz. odkaz v oblíbených).  S naším spolkem pak často (nejen) před koncem školního roku objíždíme různé školní a podobné akce, kde dětem a dospělým ukazujeme, jak se k psovi a se psem chovat. A právě z těchto prezentací Vám na této stránce přineseme něco málo fotografií a našich postřehů. Tak snad se Vám to bude líbit.